Biuletyny, wiadomości e-mail lub kanały informacyjne — co jest lepsze?

Wiele firm okresowo wysyła biuletyny pocztą, aby na bieżąco informować subskrybentów o ich sprawach lub wiadomościach branżowych, w celu utrzymania lojalnej bazy klientów, którym mogą oferować dodatkowe produkty lub usługi. Przy powszechnym wykorzystywaniu Internetu do rozpowszechniania informacji oraz przy nabieraniu rozpędu RSS News Feeds jako potężnego narzędzia komunikacji online, należy zadać pytanie, czy publikowanie kanałów informacyjnych zamiast biuletynów jest teraz lepiej obsługiwane przez firmy.

Istnieją oczywiste czynniki wygody, które faworyzują publikowanie kanałów informacyjnych nad biuletynami: brak opóźnień w projektowaniu biuletynów lub wydatków, brak opóźnień w drukowaniu, brak kosztów drukowania, brak kosztów wysyłki, brak list mailingowych. Ale czy kanały informacyjne są skuteczniejsze niż biuletyny w dostarczaniu wiadomości? A jeśli tak, to czy każdy, kto zasadniczo nie ma wiedzy na temat kanałów informacyjnych i którego umiejętności obsługi komputera ograniczają się do wysyłania wiadomości e-mail i przeglądania Internetu, może samodzielnie opublikować kanał informacyjny?

Odkładając na bok oczywiste zalety kanałów informacyjnych wymienionych powyżej, ważnym pytaniem, które należy zadać przy ocenie skuteczności biuletynu w porównaniu z kanałem informacyjnym, jest to, czy informacje są zależne od czasu. Jeśli firma publikuje informacje dotyczące takich tematów jak giełda, nieruchomości, inwestycje, pogoda, nowe produkty lub usługi, analizy konkurencji, katalogi produktów i ceny (a prawdopodobnie można dodać więcej do tej listy), skuteczność biuletyn radykalnie zmniejsza się wraz ze wzrostem opóźnienia między „wydarzeniem” a dostarczeniem informacji o zdarzeniu. Jeśli biuletyn jest publikowany co trzy miesiące, informacje mają średnio sześć oliwka brazil utwory tygodni! I nie chodzi tylko o to, że informacje docierają zbyt późno, aby były ważne dla odbiorcy, ale także dlatego, że odbiorcy dowiedzą się, że biuletyn nie ma związku z ich sprawami i się wyłączą. Niestety oznacza to, że będzie postrzegana jako poczta śmieciowa i wyrzucona do kosza bez otwierania. Dlaczego miałbym dbać o okazję inwestycyjną, jeśli zanim otrzymam tę poradę, będzie już za późno, by ją zastosować? (W moim urzędzie pocztowym w holu znajduje się kosz, dzięki czemu można wygodnie wyrzucić niechcianą pocztę bez zabierania jej do domu).

Dostrzegając ten problem wrażliwości czasowej, firmy coraz bardziej polegają na wysyłaniu wiadomości e-mail do listy subskrypcji. Widziałeś entuzjastyczne hasło: „Zapisz się na naszą listę e-mailową”. Dla wielu jest to postrzegane jako dobrowolne otrzymywanie spamu. Nawet jeśli ktoś niechętnie przesyła swój adres e-mail na te, miejmy nadzieję, prywatne listy, filtry spamu często usuwają tę wiadomość e-mail, a w przypadku wiadomości e-mail, które przechodzą (a wszyscy wiemy, jak skuteczni stali się spamerzy), e-maile od legalnych firm zwykle gubi się w całym tym spamie. Więc jakie to ma znaczenie, jeśli firma uniknęła problemów związanych z tworzeniem, dystrybucją i opóźnieniami związanymi z biuletynami za pomocą poczty e-mail, jeśli w końcu wiadomość nigdy nie dociera do przyjaznych uszu.

Kanały informacyjne skutecznie przezwyciężają niedostatki biuletynów i transmisji e-mailowych. Dzięki kanałom informacyjnym nic nigdy nie jest drukowane ani przesyłane pocztą elektroniczną, a kanał informacyjny jest natychmiast dostępny online. Odbiorcy mogą zgłaszać się na ochotnika do otrzymywania informacji bez ich „wpychania”, więc nie ma poczucia spamowania związanego z kanałami informacyjnymi. Odbiorcy informacji mogą otrzymywać te informacje w dogodnym dla siebie czasie i mogą otrzymywać ostrzeżenia lub „sygnały” za każdym razem, gdy publikowane są nowe informacje. Na przykład, jeśli chciałbyś słuchać porad inwestycyjnych od doradcy, który publikuje kanał informacyjny, możesz subskrybować ten kanał informacyjny – bez podawania swojego adresu e-mail – a za każdym razem, gdy publikowane są nowe informacje, możesz otrzymać sygnał i operować na tych informacjach w czasie rzeczywistym. Wyobraź sobie… dosłownie w ciągu kilku sekund po opublikowaniu porady możesz przeczytać i podjąć działania na podstawie tych nowych informacji.

Jeśli Twoim zamiarem jest spamowanie – innymi słowy wysyłanie niechcianych informacji do innych z zamiarem uzyskania jakiejś przewagi – to news feedy nie są dla Ciebie. Twoje cele po prostu nie będą dostroić się do kanałów informacyjnych, które ich nie interesują! Spamerzy utknęli w wiadomościach e-mail i masowych wysyłkach z nadzieją, że odbiorcy przypadkowo otworzą spam i zostaną wciągnięci w propozycję uwiedzenia wiadomości.

Ale co z kwestią publikowania kanałów informacyjnych? Czy to łatwe, czy wymaga specjalnych umiejętności obsługi komputera? Czy musisz zatrudnić lub zapłacić komuś, kto zrobi dla Ciebie kanał informacyjny?